Implantoprotetyka

Czym jest implantoprotetyka?

Dziedzina stomatologii zajmująca się rekonstrukcją utraconego uzębienia z wykorzystaniem implantów imitujących naturalne korzenie zębów, oraz odbudową protetyczną na bazie implantów.
 

Jakie zabiegi wykonujemy?

 • Wszczepienie implantu.
 • Augmentacja kości materiałem kościozastępczym.
 • Podniesienie dna zatoki szczękowej.
 • Zachowanie wyrostka po ekstrakcji atraumatycznej/socket grafting.

Implanty a protezy

Implant jest umieszczony w szczęce lub w żuchwie. Pozwala na przeniesienie siły żucia bezpośrednio na kość, co zapobiega jej przyszłym zanikom. Klasyczne protezy nie pozwalają na to, dodatkowo przyczyniając się do zaniku kości. Rekonstrukcje oparte na implantach znacznie poprawiają wymowę, komfort żucia i zachowanie poczucia pełni smaku. Implanty to rozwiązanie odpowiednie dla osób w każdym wieku.

Jak wygląda zabieg wszczepienia implantu?

Wprowadzenie implantu do szczęki lub żuchwy jest stosunkowo prostym zabiegiem chirurgicznym. Wykonujemy go w Kulig Centrum Stomatologii i Chirurgii Jamy Ustnej przy użyciu znieczulenia miejscowego, tak jak ma to miejsce w przypadku innych codziennych zabiegów stomatologicznych. Długoterminowe badania pokazują, że stopień powodzenia sięga aż 95% leczonych przypadków.

Rekonstrukcja pojedynczego braku zęba na implancie:
 • Eliminuje konieczność oszlifowania zdrowych zębów sąsiednich.
 • Wyklucza powikłania ze strony opracowanych zębów (złamania zęba, stany zapalne miazgi zębowej, martwica miazgi).
Rekonstrukcja większych braków uzębienia na implantach:
 • Nie wymaga szlifowania zdrowych zębów sąsiednich.
 • Przywraca prawidłową funkcję żucia.
 • Zapewnia poczucie komfortu zbliżone do posiadania własnych zębów. 

Rekonstrukcja większych braków z wykorzystaniem implantów to alternatywa dla tradycyjnych protez stabilizowanych przy pomocy niewygodnych i nieestetycznych klamer.

Rehabilitacja bezzębia (całkowitego bądź częściowego) / Zastąpienie utraconych zębów.
Rehabilitacja poprzez zastosowanie wyjmowanej protezy wymaga specjalnego kleju, aby umocować ją w szczęce lub żuchwie. W tym wypadku umocowanie protezy nie jest tak stabilne jak w przypadku rehabilitacji za pomocą implantu. Czasami powoduje trudności w mówieniu i dyskomfort w trakcie jedzenia. Proteza, która jest podtrzymywana i zakotwiczona na implantach stomatologicznych jest bardziej stabilna, trwalsza oraz wygodniejsza w użyciu. Co więcej, implanty pomagają zachować naturalny wygląd oraz zdrowie żuchwy i szczęki.

Etapy postępowania implantologicznego:

 1. Diagnoza – Podczas wstępnego badania stomatolog sprawdza umiejscowienie struktur anatomicznych w planowanym miejscu implantacji. Na podstawie zdjęcia RTG panoramicznego lub wyniku tomografii komputerowej (wykonujemy je w czasie wizyty w gabinecie) stomatolog decyduje o wyborze najbardziej odpowiedniego implantu, jego długości, średnicy oraz umiejscowieniu w szczęce.
 2. Wszczepienie implantu – Implant jest wprowadzony do kości szczęki bądź żuchwy. Ma to miejsce w gabinecie przy zachowaniu warunków sterylnych oraz z wykorzystaniem znieczulenia. Zabieg trwa nie więcej niż godzinę.
 3. Gojenie – Po upływie okresu od 3 do 6 miesięcy dochodzi do wgojenia i integracji implantu z kością.
 4. Rehabilitacja – Odsłonięcie zintegrowanego z kością implantu i nałożenie na niego korony

Umów wizytę

Telefon +48 603 134 992

Adres ul. Batorego 30, 28-100, Busko-Zdrój

Przewiń do góry